Erdoğan’dan alkol yasağına tepki

Başbakan Erdoğan, partisinin Ankara’da düzenlenen genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu. Alkol tartışmalarına katılan Erdoğan, “Siz Türkiye’de alkolü yasaklıyorsunuz diyorlar. Biz Anayasa’nın 58. maddesinin gereğini yapıyoruz ve diyoruz ki camilere ve eğitim kurumlarına 100 metre mesafede olması lazım, yazılı görsel internet dahil reklamını yasaklıyoruz. Bir devlet milletini kötü alışkanlıklardan koruyacak. Bu iş ilk defa Türkiye’de yapılmıyor. Haa içebileceğin mekanlar her şey bunlar belli. Hele hele bir tanesi kalkmış bunlar Tekirdağ’ın adını da unutturmak istiyorlar. Bu milletvekillerini Allah CHP’den korusun. Neymiş Tekirdağ rakısı varmış Tekirdağ ismini de yasaklayacaklarmış. CHP nereden buluyor bu adamları?” dedi.

Erdoğan, şunları söyledi;

Millet egemenliğine milletin seçip gönderdiği Ak Parti’nin orada olmasını hazmedemiyorlar. Aynı şekilde komisyonlarda..
Biz çoğunluğun azınlığa zulmetmesini istemeyiz ama azınlığın çoğunluğa şöyle ya da böyle baskısına asla tahammül edemeyiz. 326 milletvekiline benim milletim git üç-beş kişiye ezil diye yetki vermedi.

“GECE GÜNDÜZ AYYAŞ BİR GENÇLİK İSTEMİYORUZ”
Biz Anayasa’nın 58. maddesinin gereğini istiyoruz. Biz afedersin ufacık çocukların Şarib-ül Leyli Ve-n Nehar (gece gündüz içki içen, devamlı sarhoş) olmasını istemiyoruz. Uyanık olacak diri olacak bir nesil istiyoruz. Gece gündüz kafa kıyak dolaşan bir nesil istemiyoruz. Ayrana çok hasretsen gel ben sana ayran ısmarlarım. Anan da ninen de ayranla büyüdü. O insanların milli içkisi ayrandı.

Be Sociable, Share!
Okunma Sayısı ; 1.953

Erdoğan’dan alkol yasağına tepki Benzer Yazılar

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi’nde 2012 yılının Temmuz ayında eşcinsel olduğu için aile içi şiddete maruz kaldığından
Galatasaray Kulübü’nde olağanüstü seçimli genel kurula gidilmesi kararının ardından, başkan Ünal Aysal ve yönetim kurulu üyeleri istifa

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
*

Erdoğan’dan alkol yasağına tepki Etiketler